loading

loading

Ozon Tedavisi Uygulama Yöntemleri

MAJÖR OTOHEMOTERAPİ ( MAH )

Türkçesi” Büyük kan tedavisi” demektir. Ana uygulamadır. 150-200 cc kan alınır ve aynı miktarda ozon-oksijen gazı ile karıştırıldıktan sonra sizden alınan koyu renkteki kan, parlak kırmızı hale dönüşür . Tek bir iğne batar ve alınan kan alındığı aynı yerden geri verilir. İşlem 15-20 dk. sürer.

MİNÖR OTOHEMOTERAPİ (MiAH)

“Küçük kan tedavisi” anlamına gelir. Damardan 5-10 cc kadar alınan kan, aynı enjektör içinde ozon-oksijen gazı ile karıştırılır ve kalçadan veya omuzdan kas içine uygulanır

REKTAL,VAGİNAL,MESANE İÇİ,KULAK İÇİ, İNSUFLASYON

Vücut boşluklarına ozon gazı verilmesi işlemidir. İlgili organda oluşan problemlerin çoğunda kullanılır.

EKLEM İÇİ UYGULAMALAR

Özellikle diz-omuz gibi büyük eklemlere ve diğer küçük eklemlerin içine iğne ile girilerek ozon gazı verilmesidir. Kolay bir uygulamadır.Ozon gazının tamir edici ve iyileştirici özellikleri nedeniyle eklemlerdeki harabiyet durumu ve agrı, kısa sürede ortadan kalkar.

PARAVERTEBRAL UYGULAMA

Bel ve boyun fıtıklarında uygulanan yöntemdir. Fıtığın olduğu bölgede, karşılıklı olarak omurun her iki tarafında bulunan kasların içine 3-5 cc kadar ozon gazı verilir. Son derece risksiz ve çoğunlukla anında rahatlatan bir tedavidir.

TORBALAMA

Uzuvlarımızda oluşan Yara ,yanık, egzema, mantar v.b. durumlarda, ilgili uzuv’un, ozon gazı ile direkt temas etmesi için uzuv bir torba içine alınır ve ozon gazı ile direkt temas ettirilir. Özellikle yaraların enfeksiyonlardan arındırılması ve hızlı iyileşmesi için kullanılır.

CİLT ALTI OZON GAZI UYGULAMASI

Ciltte oluşan hastalıkların bazıları ve leke çıkarmak, cilt gençleştirme gibi kozmetik uygulamalar için kullanılır. Ayrıca ve daha önemlisi cildin hemen altında bulunan, tenisçi dirseği, golfçü dirseği gibi tendinit durumlarında uygulanır. Klasik tedavilerle haftalarca sürecek olan tedavi çok kısa sürede ve etkili bir şekilde( genellikle 1 seansta) sorun çözülür.

OZONLU SU VE OZONLU YAĞ METODU

Ozonlu su, distile suyun içerisinden 20 dk. boyunca ozon-oksijen gazı geçirilerek hazırlanır ve bu su içilir. Ozonlu su, reflü, gastrit, ülser ve helikobakter pilori gibi sorunlarda kısa sürede iyileşme sağlar. Bu tür sorunlardaki ilaç kullanımlarından daha etkilidir.

Ozonlu yağ ise; özellikle açık yaralarda ve yanıklarda, hem cilt yüzeyindeki enfeksiyonu ortadan kaldırır hem de yarayı 2-3 kat daha hızlı iyileştirir. Egzema , dermatit, mantar, sedef lezyonları, pişik gibi çok çeşitli cilt problemlerinde etkilidir. Ayrıca kozmetik olarak leke çıkarıcı , kırışıklık giderici ve cilt canlandırıcı olarak kullanılır.

OZOL GAZI İNHALASYONU ( SOLUNMASI)

Ozon gazı solunamaz ve akciğerlere zararlı olabilir. Ama ozon gazını bir zeytinyağının içerisinden geçirerek soluduğunuzda Ozol gazı oluşur ki bu rahatlıkla solunabilen ve ozon gazının etkilerine çok benzeyen bir etki oluşturan bir gazdır. Kronik akciğer problemleri,enfeksiyonları ve üst solunum yollarında oluşan problemlerde etkilidir.

OZON SAUNASI YÖNTEMİ

Ozon saunası yöntemi, aynı ana başlık altında ,diğer alt başlıkta ayrıca anlatılmıştır.

NOT : TÜM OZON UYGULAMA YÖNTEMLERİ, KLİNİĞİMİZDE UYGULANMAKTADIR.

OZON UYGULAMA METODLARININ, HİÇBİR ŞEKİLDE YAN ETKİSİ YOKTUR.


Antalya Ozon Tedavisi Uygulama Yöntemleri

Ozon Tedavisi Uygulama Yöntemleri tedavisi ve Ozon Tedavisi Uygulama Yöntemleri fiyatı hakkında Daha fazla bilgi için iletişim numaramızdan bizi arayabilir, Whatsapp numaramız ile sorularınızı sorabilirsiniz.

Whatsapp