loading

loading

Ozon Nedir?

Ozon(O3),oksijen(O2) molekülüne bir (O) oksijen atomunun eklenmesiyle oluşan renksiz, keskin kokulu bir gazdır.O2+O1=O3. Oksijenin yüksek enerji taşıyan, aktif bir şeklidir.Atmosferde bulunan en önemli gazlardan biridir ve dünyamızdaki biyolojik dengeyi korumaya yardımcı olur.Zararlı ışınları engeller.Asla, yanlış bilindiği gibi havamızda “kirlilik yaratan bir gaz değildir.Dünyada yaşamı mümkün kılar. Günümüz dünyasında sadece nefes almak artık vücudumuza yeterli oksijeni sağlayamıyor. Vücudumuz, sürekli olarak, hava, su ve yiyeceklerdeki toksinler tarafından kirletiliyor. Özellikle kent atmosferinde yer alan oksijen oranı yüzde 21’in çok altında (şehir merkezlerinde yüzde 17-18) ve düşmeye devam ediyor. Vücudumuzdaki trilyonlarca hücrenin yaşam ve fonksiyonlarını sürdürebilmesi için enerjiye ve bu enerjiyi sağlayabilmek için doğal olarak oksijene ihtiyacı vardır. Fakat yaşam biçimimiz, sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam, stres, sigara, alkol gibi alışkanlıklar, yaşlanma, hava kirliliği, şeker, akciğer ve kalp hastalıkları, damar sertliği gibi hastalıklar hücrelerimize oksijenin yetersiz gitmesine ve toksin birikimine neden olur. Vücutta oksijenasyon azlığı ve toksin birikimi, kötü sağlığın temelinde yatan en önemli sebeplerdir. Bu durum, kronik yorgunluk, erken yaşlanma, kanser ve diğer hastalıklara zemin hazırlar.

Ozon Terapi Antalya

Antalya Ozon terapi; bu noktada, doku ve hücrelerin ihtiyacı olan oksijeni en etkili biçimde sağlayan ve toksik birikimi çok azaltan önemli bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Antalya Ozon tedavisi bu iki olumsuz durumu düzelterek hem bir çok hastalığın önlenmesinde hem de bir hastalık olarak kabul edilmeyen baş ağrısı, bitkinlik, yorgunluk, yaşam sevinci ve çalışma isteğinin azalması, hayati organların yıpranması, erken yaşlanma gibi çağımızın sorunlarını etkili bir biçimde hafifletebiliyor veya yok edebiliyor. Sonuç olarak ozon tedavisi, koruyucu etkinliği yüksek (ultrapreventif),bir çok hastalığı aynı anda, temelinden tedavi eden ve yan etki olma olasılığı neredeyse sıfır olan bir tedavidir. Yaşlanmayı yavaşlatıcı ve dinçleştirici etkileri onu anti-aging konusunda en üst sıralara taşımıştır.Her yıl en az 1 kür ozon terapi alan kişilerin hem dış görünüşleri hem de fiziksel performansları ile aynı yaştaki kişilere göre pozitif yönde farklı olmaları kuvvetle muhtemeldir. Aslında oldukça uzun bir zamandır tıbbın hizmetinde olup fakat büyük ilaç üreticileri tarafından unutturulmaya çalışılmış, geçmişin günümüzün ve geleceğin önemli bir tedavi şeklidir.


Antalya Ozon Nedir?

Ozon Nedir? tedavisi ve Ozon Nedir? fiyatı hakkında Daha fazla bilgi için iletişim numaramızdan bizi arayabilir, Whatsapp numaramız ile sorularınızı sorabilirsiniz.

Whatsapp