loading

loading

Leke Tedavisi

Leke Tedavileri

Lazerle Leke tedavileri, cildin içindeki melanin pigmentinin, gebelik, güneş ve hormonel sebeplerle miktarının değişmesi sonucu oluşan izlere uygulanan tedavilerdir. Bu izler arttıkça istenmeyen bir görünüme sebep olabilir. Cilt lekelerinin tedavi edilmesi kişiyi daha pürüzsüz ve aydınlık bir cilde kavuşturur. Burada önemli olan, leke teşhisinin doğru yapılması ve uygun olan tedavinin uygulanmasıdır.

Kliniğimizde yeni teknoloji ürünü cihazlarla, cildin tüm katmanlarındaki lekelerine ulaşarak, problemlerin kökünden ortadan kaldırılması hedeflenir. Güneş lekeleri, doğum ve gebelik lekeleri (malezma), çiller, mantar hastalıkları ve allerjik reaksiyonlar sonucu oluşmuş lekeler, leke tedavisi yöntemleri uygulanarak çözüm üretebileceğimiz cilt sorunlarıdır.

Lazerle Güneş Lekesi Tedavisi

Lazerle güneş lekesi tedavisi, özellikle esmer ve buğday tenli kişilerde daha çok rastlanılan, cildin güneşe fazla maruz kalması sonucu oluşan birtakım lekelerin giderilmesini esas alan bir tedavidir. Güneş lekesi tedavileri uzun sürebilen ve uzmanlık gerektiren tedavilerdir. Cildi tahriş etmekten kaçınmak adına doğru lazerin seçilmesi ve tecrübeli ellerle uygulanması önemlidir.

Her cildin güneşe olan dayanıklılığı kendisine göre değişkenlik gösterir. Pencere kenarında, balkonda, sokakta, arabada, yani güneşe direk olarak maruz kaldığımız her an, cildimizde güneş lekeleri oluşması adına uygun zemini hazırlayabilmektedir. Güneş lekelerine genellikle alın, yanak, burun ve dudak üstü gibi yüz bölgelerinde rastlanır.

Cildi yenilemek, gençleştirmek ve özellikle izleri yok etmek için kullanılan en etkin yöntemlerin başında PRP, mezolifting ve dermaroller gibi uygulamalar gelir.

Lazerle Gebelik Lekesi Tedavisi

Gebelik lekesi yani malezma, ciltte kahverengi lekelerle kendini gösteren yaygın bir cilt sorunudur. Yüzde yanaklar, burun ve alın bölgesinin, malezmadan yaygın olarak etkilendiği gözlenmiş. Genel olarak hamileliğin ilk 2-3 aylık döneminde ortaya çıkan bu hamilelik lekeleri genç kadınlarda daha çok olmak üzere herkeste görülebilir.

Genelde ailesinde malezma olan kişilerde bu lekeler daha sık görülür. Bunun haricinde malezmanın kesin nedeni belli değildir. Son yıllarda, doğum kontrol haplarının malezmaya sebep olabildiğine dair araştırmalar yapılmıştır.

Tedavi yaklaşık olarak 4-8 seans arası sürmektedir ve her seans arası 1 hafta boşluk olmalıdır.

Lazerle Çil Tedavisi

Çillenme, derinin güneşten aşırı hasar alması ve melanin pigmentinin, normalin üzerinde kümelenmesi sonucunda oluşur. Güneşlenme çillenmeyi arttırır. Ayrıca çiftçiler, denizciler, inşaatçılar gibi açık alanda çalışan kişilerde çillenme daha çok görülür. Lazerle çil tedavisi, lazer kullanılarak tedavi edilen tüm lekeler arasında en başarılı olanıdır. Çillerin derinin üst katmanında yer alması ve çili oluşturan melatinin lazer ışığını emmeye eğilimli olması bu başarının sebeplerindendir.

Çil tedavisinde, lazer ışınlarının cilde temas etmesi anında sivri sinek ısırığı kadar bir acı hissedersiniz. Bu sebeple seanslarda anestezik krem kullanılır. Uygulamanın sonrasında da yaklaşık yarım saat kadar bir süre iğnelenme hissi olabilir. Bu hissi azaltmak için ise soğuk kompres uygulanabilir.

Tedavi sonrasında, lazerin temas ettiği bölgelerde kızarıklık ve kabarmalar oluşur. Kabarmalar ortalama 1 saate kaybolurlar, ancak kızarıklıklar hafifçe morarır ve 7-10 gün içinde soyulup yok olurlar. Lazerle çil tedavisinin, bunların haricinde bilinen başka bir yan etkisi yoktur.

Çiller kanserli doku değildirler, kansere dönüşmezler. Ancak ciltte oluşan tüm lekelerde olacağı gibi bir dermatoloji uzmanına danışmanız tavsiye edilir.

Lazerle Doğum Lekesi Tedavisi

Doğum lekesi yeni doğanların %0,3’ünde görülen damarsal bir anomalidir. Doğum lekesi genellikle, boyun veya yüz bölgesinde cilt lekesi olarak görülür. Ancak vücutta da ortaya çıkabilir. yaş ilerledikçe leke de büyür. Doğum lekesi asla gerilemez. Zamanla rengi koyulaşır ve kalınlığı artar.

Doğum lekeleri lazer tedavisi ile giderilebilir. Tedavi, lekeyi oluşturan damarlardan geçen kan hücrelerini, lazer ışınları ile yakalamayı hedefler. Bir süre sonra damar kaybolur ve her seansta leke solmaya başlar. Her işlemden 1-2 ay sonra lekenin rengi açılmalıdır. Tedavi süreçlerinde leke açılması durdukça, lazerin türü değiştirilerek etkinlik arttırılabilir.

Lazerle doğum lekesi tedavisi, ciltte 5-10 gün süren geçici morluk ve ödem oluşturabilir. Diğer lazer uygulamalarında da kızarıklık ve ödem oluşabilir. Bu gibi yan etkiler geçicidir.

Lazerle Sivilce Lekesi Tedavisi

Lazerle sivilce lekesi tedavisi, sivilceler iyileşirken oluşan çukur ya da lekelenme tarzında izleri tedavi etmek amacıyla uygulanır. Ciltte oluşan çukur ve çökmeler cildin pürüzlü ve cansız gözükmesine sebep olur. Eğer sivilce izleri derin ise bu duruma cilt altındaki yağ dokusunu azaltma işlemi de eşlik eder.

Lazerle sivilce tedavisi öncesi, mevcut izlerin derinliği ile kişinin cilt tipi değerlendirilir. Uygulama öncesinde cilde ağrı kesici bir krem sürülür. Uygulama alanın genişliğine ve izlerin derinliğine bağlı olarak 20-30dk kadar sürer. Tedavi sonucunda her hastada mutlaka bir iyileşme görülür. Ancak tedavinin etkinliği, izlerin derinliği, yaygınlığı ve cilt tipine bağlı olarak %60 ile %90 arasında değişir.


Antalya Leke Tedavisi

Leke Tedavisi tedavisi ve Leke Tedavisi fiyatı hakkında Daha fazla bilgi için iletişim numaramızdan bizi arayabilir, Whatsapp numaramız ile sorularınızı sorabilirsiniz.

Whatsapp