loading

loading

Gençlik Aşısı

Gençlik aşısı zaman ve dış faktörler sebebiyle hasar gören, yıpranan ciltteki sarkmaları, deformasyonları ve kırışıkları gidererek yerine genç, sağlıklı, pürüzsüz bir bebek cildi kalmasını sağlayan kozmetik tedavi yöntemlerinden biridir. Gençlik aşısı işleminin bu denli hızlı ve etkili bir gençleştirme sağlamasının en büyük sebebi ise içeriğindeki hyalüronik asittir. Hyalüronik asit, esasında tüm insanlarda doğal olarak üretilen bir proteindir. Ancak bu proteinin üretimi;

 • Yaşın ilerlemesiyle,
 • Sigara kullanımı,
 • Alkol kullanımı,
 • Stres,
 • Çevre kirliliği gibi faktörlerle belirli bir noktada durur.

Bebeklerinin cildinden oldukça fazla bulunan hyalüronik asit, cilde enjekte edildiğinde cilt temelinde doğal bir onarım, iyileştirme süreci başlar. Kolajen yapının kurulmasını sağlayan gençlik aşısı ile cilde enjekte edilen hyalüronik asit cildin nem ihtiyacının uzun vadeli olarak karşılanmasına, kolajen üretiminin doğal olarak desteklenmesine ve kırışık oluşumunu azaltmayı sağlar.

Gençlik Aşısı Nasıl Etki Eder?

Doğada bulunan ve saf hyalüronik asit, ciltte zaten mevcut olan ancak yetersiz üretim sebebiyle etkili olamayan bir yapıdır. Bu sebeple cilde gençlik aşısı ile beraber hyralüronik enjekte edildiği anda cilt, ihtiyacı olan enerjiyi alarak onarım işlemlerine hızlıca başlar. Etkileri:

Antioksidan görevi de gören gençlik aşısı içerisindeki hyalüronik asit, cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi, parlaklığı, canlılığı ve gençliği yeniden kazandırır.

Tedavi sırasında kullanılan hyalüronik asit aslında cildin kendi kendini iyileştirmesini ve onarmasını sağlayan bir tetikleyicidir. Bundan dolayı da en doğal ve etkili kozmetik yöntemlerden biri gençlik aşısı olarak uygulanır.

Gençlik aşısı zaman ve dış faktörler sebebiyle hasar gören, yıpranan ciltteki sarkmaları, deformasyonları ve kırışıkları gidererek yerine genç, sağlıklı, pürüzsüz bir bebek cildi kalmasını sağlayan kozmetik tedavi yöntemlerinden biridir.

*İşlem ortalama 20-25 Dk arasında sürer.

*İşlem sonrasında yan etki, komplikasyon ya da benzer sıkıntılar yaşanmaz.

*İşlem Lokal Anestezi ile uygulanır.

* İşlem sonrasında hastalar hemen eve dönebilir.

*İşlem ağrısız ve acısız yöntemle uygulanır.

*İşlem bölgesinde herhangi belirli iz kalmaz.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısı oldukça kolay ve pratik şekilde uygulanır. Gençlik aşısı sırasında hyalüronik asit, cilt altına enjekte edilir. Bu noktada kullanılan hyalüronik asitin hayvansal kökenli olmamasına ve saf, doğal olmasına dikkat etmeniz önemlidir. 15 dakika gibi kısa bir sürede uygulanan gençlik aşısı, belirlenen alana lokal anestezi uygulandıktan sonra enjekte edilir. Enjekte işleminde oldukça ince iğneler kullanıldığı için herhangi bir ağrı ya da acı duyulmaz. İşlemden önce özel bir hazırlık gerekmez. Hasta gençlik aşısı uygulandıktan hemen sonra günlük hayatına geri dönebilir.

Gençlik Aşısı Etkisi Ne Kadardır?

Gençlik aşısı her yaşta uygulanabilir. Özellikle 30 yaşından sonra düzenli aralıklarla uygulanması önerilen gençlik aşısı, genç yaşlarda cilt deformasyonu az olduğu için daha uzun vadede etkili olacaktır. 30 ya da 35 yaşlarda uygulanan gençlik aşısı, 15 gün arayla iki seans uygulanması yeterli olacaktır. Gençlik aşısı için en etkili sonuçlar ilk 3 ayda görülebilir. Oluşan gençlik ve canlılık etkisinin kalıcı olması için 3 ya da 6 ayda bir gençlik aşısı seansların tekrarlanması önerilir. Bu sayede cilt ihtiyaç duyduğu hyalüronik asit ile cildi içeriden onarmaya devam edebilir. Yaşı daha ileri olan kişiler için daha kısa aralıklarla gençlik aşısı seansları uygulanabilir.

Gençlik Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

Gençlik aşısı yüzün tüm bölgelerine uygulanır. Uygulandığı bölgeler:

 • Alın,
 • Kaş ortası,
 • Göz ve göz çevresi,
 • Dekolte bölgesi,
 • El üzeri,
 • Boyun,

Ağız çevresi ve tüm yüze ihtiyaç duyulan alanlara gençlik aşısı enjekte edilebilir.

Antalya Gençlik aşısı, 20 yaşından itibaren herkes için ihtiyaç duyulan yüz, boyun ve el bölgelerine düzenli olarak uygulanabilir.

Gençlik Aşısı Faydaları Nelerdir?

Gençlik aşısı özellikle güneş ışınlarının sebep olduğu zararlı etkileri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Sigara ve alkol kullanımının cilt üzerinde yarattığı deformasyonun onarılması için cildi destekler. Hava kirliliği, stres, yanlış beslenme gibi dış sebeplerle oluşmuş kırışıklıkların iyileştirilmesini sağlar. Yaşın ilerlemesiyle doğal olarak yıpranma oranı artan cildin gençlik ve tazeliği yeniden kazanmasını destekler. İçten gelen bu destekle cilt, gençlik aşısı uygulandıktan sonraki günlerde iyileşmeye, güzelleşmeye devam eder.

Gençlik Aşısı Yan Etkileri Nelerdir?

Gençlik aşısı uzun vadede risklere ya da yan etkilere sahip bir yöntem değildir. Antalya Gençlik aşısı uygulaması ndan sonra enjeksiyon yapılan bölgede kızarıklık ya da cilt hassasiyetine göre morluk oluşabilir. Morluk ya da kızarıklık 2 gün içinde yok olur. Bazı kişiler hyalüronik asite karşı alerjik bir yapıya sahip olabilir. Bu durumun engellenmesi için uzman bir ekiple alerji olup olmadığı araştırılmalıdır. Genel anestezi altında uygulanmadığı için anestezi kaynaklı riskler söz konusu olmasa da deri altına enjeksiyon yapıldığı için mutlaka alanında eğitimli ve profesyonel doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Deneyimli, başarılı ve uzman bir ekiple çalışmak tüm risklerin minimumda tutulması için oldukça önemlidir.


Antalya Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı tedavisi ve Gençlik Aşısı fiyatı hakkında Daha fazla bilgi için iletişim numaramızdan bizi arayabilir, Whatsapp numaramız ile sorularınızı sorabilirsiniz.

Whatsapp