Fraksiyonel CO2 Lazer Tedavisi

Konu yüz gençleştirme ise en etkili uygulama hiç tartışmasız fraksiyonel karbondioksit lazer uygulamasıdır. Kliniğimde her zaman en etkili metodları ve en etkili cihazları bulundurmaya çalışıyorum. Yüz gençleştirme, bayanlardan en çok talep aldığımız kozmetik girişim. Yüz gençleştirme konusunda, daha ileri olabilecek çeşitli teknolojileri araştırırken Fraksiyonel karbondioksit lazer uygulamasının, açık ara, diğer uygulamalardan çok daha etkili komple bir çözüm olduğunu gördüm. Bu tedavi ile 10 hatta 15 yaş daha genç görünmek kesinlikle mümkün. Artık plastik cerrahların çoğu da bıçaklı estetik operasyon yerine bu tarz gençleştirme uygulamalarını daha fazla uygular oldular. Hem daha risksiz hem daha ekonomik hem de estetik operasyonun vaadeceğinden daha fazlasını sunan uygulamalardır. Fraksiyonel karbondioksit lazerler, çok çeşitli lekeler, hafif ve ağır kırışıklıklar, çok gözenekli ve pütürlü cilt yapısı, çeşitli yüzey bozuklukları, sivilce izleri ve yara izlerinin giderilmesinde, göz altı torbalanmaları ve morluklarında ve cildi gerginleştirici özellikleriyle sarkmaları da düzeltebilecek en etkili çözümdür. Size yeni hücrelerden oluşmuş ve tüm problemlerini geride bırakmış ışıl ışıl parlayan yeni bir cilt sunar. Ayrıca vücut çatlakları üzerinde diğer yöntemlerden daha etkilidir.

HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİR?

  • Mixto Pro Fraksiyonel CO2 lazer tedavisi
  • yüz
  • göz altı torbalanmaları ve morlukları
  • boyun
  • eller
  • dekolte bölgesi
  • ve çatlakların olduğu her bölgeye uygulanabilir.

NASIL ETKİLİ OLUYOR?

Tabii doğal olarak antalya lazer uygulaması bir yakma tedavisidir. Bu uygulamada bizim tarafımızdan kontrollü bir cilt yüzeyi yanığı oluşturulur. Yanık dediğimiz zaman bu sizin bildiğiniz gibi bir yanık değildir. Fraksiyonel demek parça parça demektir. Sizin cildinize uygulanan yanık miktarı hem çok yüzeysel , hem de %5 ,%10 veya %20 gibi bir oranda uygulanır. Bu demektir ki saglam kalan dokular tarafından, yanıklı bölgeler, çok hızlı ve hiçbir problem göstermeden iyileşecektir. 5-6 günlük iyileşme süresinin sonunda üstteki deri tabakasının soyulması tamamlandığında biraz önce bahsettiğimiz gibi üst derideki problemlerinden arınmış bir cilt ile karşılaşırsınız. Enteresandır ki bununla da kalmaz ve yaklaşık 3 ay boyunca cildiniz alt tabakaya verilen ısının bir eseri olarak ,daha fazla kollagen üretmeye devam eder. Bu da cildinizin giderek daha gergin canlı ve genç gözükmesini sağlar.

UYGULAMA SIKLIĞI NEDİR

Tabii ki kişilerin neyi ne kadar istediği önemlidir. Görüşmelerimizde bunları tespit ederiz. Çoğu zaman tek uygulama kişilerin % 80 inde yeterlidir. Bahsedilen bütün problemler tek seansta çözülür. Yanlızca, derin akne izleri, ağır kırışıklıklar, yara izleri , bazI inatçı lekeler ve derin çatlaklar 1-2 seans daha isteyebilir. Eğer 2.inci seans uygulanacaksa aralıkları 1,5 aydır.

UYGULAMA ESNASINDA VE SONRASINDAKİ DURUM NE?

Uygulama 20-30 dk arasında sürer. Uygulama, öncesinde hiçbir anestezik krem veya soğuk uygulama dahi gerektirmeyecek kadar acısızdır. Uygulama bitiminden itibaren sonra yaklaşık 1 saat kadar süren yüzde hafif yanma veya sıcaklık hissi olur. Bu noktadan sonraki 5-6 günlük süreç boyunca hiçbir şekilde size rahatsızlık veren bir şikayetiniz olmayacaktır. Doktorunuzun önerdiği nemlendirici kremleri günde 4-5 kez olmak üzere kullanmaya başlarsınız. Yüzeysel dokunun ve kolajenin gelişmesiyle artan kan dolaşımı sebebiyle kızarıklık görülür. Bu kızarıklık ilk bir gün içerisinde yavaş yavaş kaybolacaktır. 24 saate kadar devam edebilen az miktarda şişme görülebilir.

1.inci ve 2.inci günler; lazerin atış yaptığı noktalardan kaynaklı igne ucu deseni kaybolmaya başlar ve cilt bronz bir görünüm alır.

3.üncü ve 4.üncü günler; cildin en üst tabakası normal yıkamayla soyulmaya başlar. Daha düzgün bir renk ve dokuyla yenilenmiş bir cilt ortaya çıkmaya başlar. Bu günlerde arzu ederseniz fondöten veya her türlü makyaj uygulaması kullanılabilir.

5.inci ve 6.ıncı günler; çoğunlukla soyulma ve iyileşme tamamlanmıştır. Yeni kollagen üretimiyle beraber, ince kırıklıkların ve istenmeyen hatların gün geçtikçe azaldığını göreceksiniz. Bu süreçte güneşe maruz kalmaktan önemle kaçınmalısınız. Tam iyileşmenin bitiminden sonrada, güneşe çıkarken en azından 30 faktörlü bir güneş kremi kullanmanızda da fayda vardır.

Mixto Pro frak. Co2 lazer tedavisinden sonra yaklaşık 2 yıl boyunca, etkileri yüzünüzde devam edecektir. Kullanılan cihaz önemlidir. Mixto Pro diğer cihazların 3 seansta yapabildiklerini tek seansta yapabilecek önemli teknolojik farklılıklara sahip bir lazerdir. Bu sayede, başka bir çok marka fraksiyonel CO2 cihazlarla yapılan uygulamalara göre çok daha çarpıcı sonuçlara sahiptir.

Whatsapp