loading

loading

Dolgu

Zaman insanlarda karşı koyulamayacak değişiklikler oluşturur. Yaşlanma, yüzde çizgi ve kırışıklıkların belirmesiyle fark edilir. Yıllar geçtikçe, yüz ve dudaklar eski dolgunluğunu, diriliğini yitirmeye başlar. Dudak ve göz çevresinde kırışıklıklar belirir; konuşurken ya da gülerken bunları saklamak olanaksız hale gelir. Burun kenarlarından ağza doğru uzanan dikey çizgiler gittikçe derinleşir. Kaşların arasında dikey, alında da bir dizi yatay çizgi oluşur.

Günümüzde, yüzdeki çizgilenme, kırışıklık ve kıvrımların azaltılması amacıyla dolgu maddeleri enjeksiyonu (kolajen, silikon, kişinin kendi yağı, hyalüronik asit enjeksiyonu vb.) kozmetik dermatolojide önemli yere sahiptir.

Daha genç, taze ve kusursuz bir cilde sahip olabilmenin etkili yollarından birisi dolgu maddesi uygulamalarıdır. Dolgu maddesi enjeksiyonu, iş ve sosyal yaşamdan uzak kalmadan, yüksek maliyetler ödemeden, uygulama sonrası fazla bir bakım gerektirmeksizin, ufak dokunuşlarla yüzün ifadesini bir anda değiştirir, işlem yapıldığı anda sonuç verir ve aynaya bakıldığında değişiklik hemen ayırt edilebilir.

Dolgu uygulamaları yüzün belirli bölgelerinde mucizevi sonuçlar yaratır:

1- Yüzdeki çizgilerin ortadan kaldırılması ya da hafifletilmesi
a) Burun kenarlarındaki derin gülümseme çizgileri
b) Dudak çevresindeki dikey çizgilenmeler (sigara çizgileri)
c) Ağız köşelerinde beliren hüzün çizgileri
d) Alındaki dikey ve yatay uzanımlı, çatık ve endişeli yüz görünümü oluşturan çizgiler
e) Göz çevresindeki kaz ayağı çizgileri

2- Elmacık kemikleri, yanaklar ve çenenin belirginleştirilmesi
3- Dudakların biçiminin düzeltilmesi ve daha dolgun görünmesi
4- Çökük akne ve diğer yara izlerinin düzeltilmesi
5- Yüz şekillendirilmesi ve hataların düzeltilmesi.

Gözaltı Işık Dolgusu

Göz altı çukurluklar hyalüronik asit uygulaması ile giderilebilir . Bu uygulamaya antalya gözaltı ışık dolgusu denir. İçeriğinde protein, vitamin, aminoasit ve antioksidanlar bulunan dolgu maddesi uygulanır. Işık dolgusuyla göz altı morluklar, yanak ile göz altı arasındaki oluk ve çökmeler, alt göz kapağındaki torbalanmalar tedavi edilmektedir.

Yanak Dolgusu

İnsanlarda yaşlanmayla birlikte yanağın yer çekimi etkisiyle aşağı inmesine bağlı olarak burun kenarından dudak kenarına uzanan bir çukur oluşur. Bu çukura nazolabial çukur denir. Hastaya öncelikle antalya yanak dolgusu yapılarak bu nazolabial çizgi azaltılır daha sonra ve bu bölgeye nazolabial dolgu uygulanarak istenilen sonuç elde edilir.

Dudak Dolgusu

Dudaklar arası simetriyi göz önüne alarak, dudakları dolgunlaştırmak, şekillendirmek ve dudak kontürünü belirgenleştirmek için antalya dudak dolgusu uygulanır. Yaklaşık 15-20 dakika sürer. Uygulama ile ortaya doğru dolgunlaşan ve canlı, parlak ve nemli görünümlü dudaklar elde edilir.

Antalya dolgu yapılmadan önce iğne giriş noktalarına uyuşturucu iğne yapılarak hastanın ağrı hissetmemesi sağlanır. İşlemden sonra şişlik ve morarma olmaması için buz uygulaması yapılır. Hasta işlemden 15 gün sonra rötuş için kontrole çağrılır, gerek görülürse düzeltme yapılır. Çeşitli dolgu maddeleri mevcuttur. Uygulanan dolgunun etkisi uzun süre kalırken, bu süre 1-1.5 yıla kadar çıkabilir.

Çene Dolgusu

Çenesinin görünümünden memnun olmayıp da cerrahi işlem istemeyen kişiler tarafından en çok tercih edilen yöntemlerden birisi çene dolgusudur. Çene dolgusu ameliyat gerektirmeyen bir estetik işlemdir. Bu işlem ile yüze orantılı bir görünüm katmak ve kişinin memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak amaçlanmaktadır.

 

 
 


Antalya Dolgu

Dolgu tedavisi ve Dolgu fiyatı hakkında Daha fazla bilgi için iletişim numaramızdan bizi arayabilir, Whatsapp numaramız ile sorularınızı sorabilirsiniz.

Whatsapp