Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama sadece kişinin belli bölgelerinde bulunan yağların yakımının yapılmasıdır. Bu genellikle basen bölgesi, bel ve bel çevresi, kollar ve popo kısmı olmaktadır. Hastalar uzun zamandır veremediği fazlalıklarını bu yöntemler ile yok ediyor ve inatçı olan o yağlardan da kurtulmuş oluyorlar. Bölgesel zayıflama için kullanılan birçok farklı yöntem vardır. Bu hasta ile doktor arasında karar verilen bir görüşme sonrası ortaya çıkar ve işlem başlatılır. Bölgesel zayıflama asla tam anlamı ile zayıflama aracı değildir. Yani size birden 30 kilo yada daha fazlasını verdirmez. Sizler inatçı olan yağlarınızdan kurtulmanız için destek alır ve daha fit bir görüntüye kavuşmayı başarmış olursunuz.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Yapılır?

Bölgesel zayıflama için öncelikli olarak size en uygun yöntem belirlenir. Bu bazen vücuttaki yağları ısıtarak olduğu gibi bazen de soğutarak da yapılabilir. Sizler de kendinize en uygun olanı seçecek ve bazen tek seanslık ya da birden fazla seanslar ile yapılan uygulamalar için ilk adımları atmış olacaksınız.

Bölgesel Zayıflama Süreçleri Nelerdir?

Bölgesel zayıflama süreçleri, sizlerin ne durumda olduğunuz ile orantılıdır. Yağ yakımın da kullanılacak olan son teknolojiler bunu belirleyecektir. Bazı uygulamalar tek seans ile yapılırken, bazı uygulamalarda da 4 ya da daha fazla seans çalışması gerektirebilir. Genellikle çok memnun kalınan uygulamalar ile alınan sonuç, herkesi bu yönde kamçılıyor ve çok daha rahat edecekleri bir fiziğe sahip olmalarını imkânlı hale getiriyor.

Bölgesel Zayıflama Yan Etkileri Nelerdir?

Uzman hekimler tarafından belirlenen aralıklar ve seanslarla uygulamaya devam ettiğiniz için herhangi bir sorun veya yan etkiyle karşı karşıya kalmanız neredeyse mümkün değildir.

Vücut Analizi

Birey bu analiz sonucunda vücut ağırlığı, kas-yağ-su oranları, bazal metabolizma hızı, metabolik yaşı, vücuttaki ödem miktarı gibi sonuçlar ile vücut yağ dokusu ve kas dokusunda meydana gelen değişiklikleri öğrenebilecektir. Kişinin şuan olduğu kilo ölçümlenir; yaşına ve boyuna göre olması gereken kilo ile kıyaslanır ve ideal süreç belirlenir.

Analiz işlemi 1 dk’dan daha kısa sürer. Ölçümden 24 saat öncesinde, ağır egzersiz yapmamak ve alkol almamak, ölçümden 3-4 saat öncesinde kafeinli içecek tüketmemek, sigara içmemek ve beslenmeye 2-3 saat kadar ara vermek ölçümün daha doğru yapılmasını sağlar.

Ozonlu Lipoliz

Bölgesel zayıflama yöntemlerinden biri olan Ozonlu Lipoliz Nedir? Vücutta istenmeyen kiloların bulunduğu bölgelere uygulanan ve yağ birikintilerinden kurtulmayı sağlayan bir uygulamadır.

Kilo vermede başarılı bir sonuç almayı sağlayan, uygulamayı alan kişiyi ideal kilolarına ulaştıran ozonlu lipoliz nedir? Vücudun belli bölgelerinde biriken yağlar, günlük yaşamı çekilmez kılabilir. Giyinmeden hareket etmeye kadar pek çok aktivitede engel olarak beliren bölgesel ve aşırı yağlanma ve kilo, ozonlu lipoliz ile giderilmektedir.

Ozonlu Lipoliz Uygulaması Nasıl Yapılır?

Ozonlu lipoliz uygulamasında çok ince iğneler kullanılır. Bu iğneler ile yağlanmanın bulunduğu bölgeye ozon gazı enjekte edilir. İnce uçlu iğneler ile bölgesel yağlanma olan yerlere enjekte edilen ozon gazı, vücuttaki oksijenizasyon ve lipoliz faaliyetini artırır. Ozonlu lipoliz uygulamasının ardından vücutta birtakım değişiklikler meydana gelir:

  • Damarlarda genişleme
  • Yağlanmanın olduğu bölgeye giden kanda hızlanma
  • Kollogen ve elastin sentezinde hızlanma

Ozon gazı enjeksiyonunun ardından vücutta yukarıdaki değişmeler meydana gelir. Bu da yağlanmanın azalmasına, var olan yağın vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Lazer Lipoliz

Lazer Lipoliz nedir?

Diod lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılmasına dayanan bir yöntemdir. Aynı zamanda genç bağ dokusu ve kollajen oluşumunu arttırır. Vücut şekillendirme uygulamalarında son teknoloji uygulamalarından biri olan lazer lipoliz bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Bölgesel yağ fazlalıklarında, gevşek olan cildin gerginleştirilmesinde ve terlemenin yok edilmesi için koltuk altlarında da etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Basen, karın ve bel gibi bölgelerin yanı sıra yüz bölgesi, kol-bacak içleri, çene altı ve bacak bölgesindeki yağlardan kanama olmadan tek seansta (vücut yapısına göre değişiklik gösterir) kurtulabilirsiniz. Bu yöntem cildinizin altında biriken yağları yok ederek ciltteki kollajen üretimini artırır ve cildinizin daha gergin ve genç görünmesini sağlar. Lazer lipoliz uygulamasından sonra işinize ve ya sosyal hayatınıza hemen devam edebilirsiniz. Kısa sürede iyileşme sağlayan ve de bandajlama süresinin kısa olması lazer lipoliz uygulamasının avantajlarından biridir.

Lazer Lipoliz Öncesinde Ne Yapmak Gerekir?

Tedavi öncesinde herhangi bir ön hazırlık yapmanıza gerek yoktur. Lazer lipoliz öncesinde hastanın alerjik olduğu ilaçlar ve ya şeker, kalp, tansiyon gibi kronik hastalıklarınızın olup olmadığı gibi genel sağlık durumunuz ile ilgili bilgilerinizin olması gerekir. Lazer Lipoliz uygulamaları genelde tek seansta uygulanmaktadır. Ancak yağlı dokunun hacmine ve cildinizin gevşekliğinin fazlalığına göre seans sayısı arttırılabilir. Bu uygulamayı 3 ay ara ile tekrarlamak mümkündür.

Lazer Lipoliz Nasıl Yapılır?

Öncelikle bölgesel fazlalık olan yerler işaretlenir ve lazer ışının çıkardığı ısı enerjisinden hastanın etkilenmemesi için tedavi edilecek bölgeye bölgesel uyuşturma yapılır. Yaklaşık olarak 10.15 dakikalık bekleme süresinin sonunda işlem yapılacak bölge iyice temizlenip, 1-2 mm lik bir kesi açılır. Bu kesiden lazer atımını yapacak olan fiberin içinden geçen 1 mm çapındaki kanül cilt altına sokulur. Bu kanül yardımı ile yağ birikimi olan bölgede lazer atışı yapılarak yağ hücreleri parçalanır.

Lazer Lipoliz Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler…

Uygulama gerçekleştirildikten sonra hasta hemen işine ve günlük hayatına dönebilmektedir. İşlem sonrasında yok edilen yağ hücreleri geri gelmez. Ancak hastanın gereğinden fazla kalori alması kalan yağ hücrelerinde hacim olarak artış olmasına neden olabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında işlemi tekrar uygulamak gerekir. Bu yüzden lazer lipoliz sonrasında hastalarımızın spor yapması ve gıda alımına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Lazer Lipoliz’in Liposuction’dan farkı nedir?

Klasik liposuction uygulanacak bölgeye göre teknik farklılıklar gösterir. Uygulama yapılacak bölgeye verilen sıvı ve sonrasında yüksek negatif basınçla yağlar çekilmektedir. Genelde narkoz altında hastanede uygulanan bu tedavi yönteminin sonrasında hastanın 3-4 gün kadar bir toparlanma süresine ihtiyacı vardır.

Liposuction uygulamasından sonra hasta da 10-15 gün kadar morluklar gözlemlenebilir. Sonrasında ise hastanın yaklaşık 4-6 hafta kadar korse kullanılması gerekmektedir. Liposuction uygulaması tekrarlanıldığında bir öncekinden daha ağrılı ve travmatik olabilir. Lazer lipoliz uygulamasından sonra 5 gün kadar korse kullanılması yeterlidir. Aynı bölgeye lazer lipoliz uygulaması yapılacak olursa ikinci seansta ilk seans gibi hafif geçer. Sadece kısa süreli hafif bir ödem görülebilir.

Whatsapp