loading

loading

Ozon terapi ve Anti Aging Yaşlanmaya karşı yapılacak çok şey var elbette. Çok hareket etmek,az yemek ve stresten uzak durmak bunların başında geliyor. Erken yaşlanmaya karşı duran çok değerli bir yöntem daha var. Ozon tedavisi. Bu yöntemin hedefi uzun yıllar gençlik enerjisini korumak,dinç kalmak ve hastalıklara karşı direnç oluşturmaktır.

Ozon terapi sayesinde oksijenin dokular tarafından daha iyi kullanımı sağlanır, hücre yenilenmesi artar, bağışıklık sistemi güçlenir ve vücutta yaşlanmayı sağlayan serbest radikallere karşı, vücudun antioksidan sistemi harekete geçirilir.Güçlü bir antioksidan sisteme sahip olmak oksijene bağımlı yaşamlar için en temel gereksinimdir. Çünkü vücudumuzda aldığımız her şeyin bir atık maddesi vardır ve bu atık maddeler serbest radikal dediğimiz vücudumuzu yıpratarak yaşlandıran maddelere dönüşürler.

Ozon tedavisi hem detoks etkisi hem de antioksidan sistemin güçlendirilmesi ile hücrelerimizi ve bizi erken yaşlanmaktan korur. Hücrelerimizde tıpkı insanlar gibi solunum yaparlar.bunun için hücre seviyesinde oksijen moleküllerinin bulunması şarttır.Sigara içmek, doğru nefes almamak,yaşlılık ve buna bağlı damar sertliği durumlarında uzun süredir yeterince oksijenlenemeyen hücreler ve dokular ozonterapi’den sonra artık fonksiyonlarını daha yüksek oranda gerçekleştirebilirler.

Antalya Ozon tedavisi alan kişilerde genel bir iyilik hali olur ve kendilerini yenilenmiş hissederler. Ozon terapinin , ayrıca beyin kan dolaşımına olumlu etkisi nedeniyle, fizik kapasitede azalma, baş dönmesi, kronik yorgunluk, hafıza zayıflığı gibi durumlarda hızla düzelmeler görülür. Ciltteki kan dolaşımının artması ve oksijenin bol bulunması etkileriyle cilt içeriden beslenerek sanki genç bir insanın cildi gibi yeniden canlanır cilt gerginliği artar ve hücre yenilenmesi sayesinde cilt sağlıkla ışıldar. Ozon terapi uygulanan kişilerde yaşlanmayı önleyici etkilerin yanı sıra yaşam kalitesinin de arttığı bilinmektedir.

Dr. Başar ŞENYÜZ

Whatsapp