loading

loading

PRP kandaki hücrelerden elde edilen bir tedavi yöntemidir, yani kişilerin kendi kanlarından alınan hücreleriyle oluştulan bir tedavidir. Bu anlamda PRP kişisel bir tedavidir, PRP ile tedavi için kişilerden yakşalık 8-10 cc ile ölçülen tüplerle kan alınmaktadır. Alınan kan örneğinden PRP için beyaz ve kırmızı hücreler ayrılarak özel olarak tasarlanmış kitlerde işlem görülmektedir. Kanda bulunan trombositler bu yöntemle çoğaltılarak tedavi için temel maddeyi oluşturmaktadır.

PRP Kullanım Alanları


PRP uygulaması en çok saç tedavisinde ve estetik alanında kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra ortopedi, yara tedavisi, cilt yenileme ve leke tedavilerinde de kullanılmaktadır. PRP hücrelerden oluştuğu için yeni hücreler tedavi için kullanılan bölgede yenilenme, canlanma sağlamaktadır. Bu sebeple kullanım alanı giderek artmaktadır. Saç tedavisinde kullanıldığında saç derisine enjekte edilerek deride canlanma sağlamaktadır, böylelikle dökülen saçlar yerine gelmekte ve ölü saç hücreleri canlanmaktadır. PRP Estetik amaçlı kullanıldığında ise özellikle ileri yaşlarda görülen cilt lekeri, cilt solgunluğu ve renk kaybı gibi cilt yenilenmesi içinde uygulanmaktadır. PRP sıvısı enjekte yöntemi ile uygulandığından ulaştığı tüm hücrelere canlılık vererek hücreleri yenilemektedir. Bu sebeple PRP kırışıklık giderme içinde uygulanan bir tedavidir. Kırışıklık giderme için uygulanan PRP sayesinde ciltte canlanma meydana gelir bu durumda da kırışıkların belli bir ölçüde azaldığı gözlemlenmektedir. PRP bir kök hücre tedavisi değildir, hücrelerden elde edilen bir uygulama olup, yenilenme ve canla sağlayan bir tedavidir.

PRP kalıcı bir tedavi yöntemi değildir. Yaklaşık 10-12 ay süreyle kalıcılık sağlamaktadır, ancak tamemen kalıcı bir yöntem değildir. Uygulama yapıldğı alandaki yenileme canlanma belli bir süre sonra eski haline dönebilmektedir. Bu sebeple belirli aralıklarla tekrarlanması gerekmektedir. Kalıcı olması yaklaşık olarak 10 seansta sağlanabilmektedir.

Saç ve cilt tedavinz için en mezoterapinin devamı niteliğinde olan PRP ugyulamasını tercih edebilirsiniz. Cildinizdeki yenilenme ve canlanma ile hem mutlu hem sağlıklı hissedebilirsiniz.

Whatsapp