loading

loading

Ozon Terapi Antalya

Ozon terapi Antalya; özellikle kalp, damar hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı etki gösteren, hücrelerin yenilenmesini ve bünyenin güçlenmesini sağlayan bir tedavi yöntemidir. “Oksijen terapisi” ya da “ozon tedavisi” olarak da bilinmektedir. Vücudun yüksek oranda oksijen almasını ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayan ozon terapi, günümüzde kanser gibi ciddi rahatsızlıkların tedavisinde de etkin rol oynamaktadır. Yazımızın devamında, ozon tedavisi hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

Tamamlayıcı tedaviler hakkında daha detaylı bilgi almak için diğer yazılarımızı okuyabilir; Antalya’da bulunan kliniğimiz “Ozon Klinik” ile iletişime geçebilirsiniz.

Ozon Terapi Nedir?


Ozon terapi; vücudun güç kazanmasını ve hücrelerin yenilenmesini sağlayan, etkili bir tamamlayıcı tedavi yöntemidir. Oksijen; vücudun tüm fonksiyonlarını etkileyen ve hayatın kaynağı olarak da adlandırabileceğimiz, en önemli ihtiyacımızdır. İç organlarımızın yeterli çalışması ve kan akışının düzenlenmesi için oldukça önemlidir. Özellikle vücudun bazı bölgelerinde meydana gelen hasarın tedavisinde yoğun oranda oksijen sağlayarak, iyileştirici etki göstermektedir.

Normal şartlar altında, soluduğumuz havada yaklaşık %21 oranında oksijen bulunur. Ozon tedavisinde amaç; alınan oksijen miktarını maksimum seviyeye çıkarmak ve hücrelerin oksijenden en iyi şekilde faydalanmasını sağlamaktır.

Ozon Terapi Nasıl Yapılır?


Ozon terapisi, yüksek basınç ortamında yapılır. Uygulama sırasında vücuda yüksek oranda oksijen verilir. Plazma içinde çözünen oksijen, doğrudan otoimmün sisteme etki eder. Kan akışını düzenler ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur. Özellikle dolaşım ile ilgili hastalıklarda tek başına bile yeterli bir tedavi yöntemi olabilmektedir.

Ozon Terapi Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır?


Ozon terapinin etki alanı oldukça geniştir. Gözler, damarlar, iç organlar ve cildimiz oksijenden olumlu etkilenir. Bu nedenle birçok hastalığın tedavisinde, tamamlayıcı tedavi olarak ozon terapisi tercih edilmektedir. Ozon terapinin etki ettiği hastalıkları sıralayacak olursak;

Dolaşım Bozuklukları: Ozon terapinin en etkili olduğu hastalıkların başında kan ve dolaşım hastalıkları gelir. Özellikle diyabet hastalığı nedeniyle ayaklarda ve ellerde uyuşma, karıncalanma, üşüme ve ağrı gibi şikâyetler ozon terapisi sayesinde ciddi oranda azalır.
Kanser: Ozon tedavisinin en güçlü etkilerinden biri de bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesidir. Güçlü bir bağışıklık sistemi ise birçok hastalığa meydan okumamızı sağlayan, vücudumuzun en önemli kalkanıdır. Kanser hastalığında da tedavi sürecine en olumlu katkı ise otoimmün sisteminin güçlendirilmesidir. Bu nedenle ozon tedavisi, kanserli kişilere de yapılmakta ve kanserle savaş sürecinde, tamamlayıcı tedavi olarak etkin rol oynamaktadır.
Cilt Kusurları ve Cilt Hastalıkları: Vücuda giren yoğun oksijenin dokuları da gençleştirdiği, cildi yenilediği ve cilt problemlerini azalttığı bilinmektedir. Bu nedenle ozon terapisinin en sık kullanıldığı alanlardan biri de cilt tedavileridir. Cilt kusurları ile birlikte cilt mantarları, bakteri ve cilt enfeksiyonları da ozon terapi ile giderilebilir. Ozon terapisi, ciltteki enfeksiyonu azalttığı akne ve sivilcelerin giderilmesinde de etkin sonuçlar vermektedir.
Göz Hastalıkları: Ozon tedavisinin göz hastalıklarında ne ölçüde etkili olduğu hâlâ tartışılan bir konudur. Ancak genel görüş, ozon tedavisinin özellikle yaşlılığa bağlı ortaya çıkan göz hastalıklarının tedavisinde başarılı olduğu yönündedir.

Ozon Tedavisinin Etkileri Nelerdir?

Ozon tedavisi; yoğun oksijen sayesinde hücrelerin yenilenmesini ve dokuların güçlenmesini sağlar.
Ozon tedavisi seanslarından sonra vücuttaki oksijen miktarı ciddi oranda artar.
Ozon tedavisi güvenilir bir işlemdir. Bu nedenle esas tedavi sürecine olumsuz bir etkisi olmaz. Ozon terapisinin bu avantajı, özellikle kanser tedavisi gibi yorucu tedavi süreçleri için çok önemlidir.
Hızlı ve etkili bir işlemdir. Vücudun zinde kalmasına ve hastaların günlük yaşama daha rahat adapte olmasına yardımcı olur.
Cildin daha parlak, ışıltılı ve canlı görünmesinde oldukça etkilidir.

Antalya Ozon Terapi Fiyatları


Ozon tedavisi ile ilgili en çok merak edilenlerden biri de elbette tedavinin fiyatlarıdır. Ozon terapide fiyatlar uygulamanın hangi amaçla yapıldığına, kaç seans uygulama yapılacağına ve kişinin ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Bu nedenle ozon terapi fiyatlarının da tedavi süreci gibi kişiye özel olduğunu söyleyebiliriz. Antalya’da ozon tedavisi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için Ozon Klinik ile iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp