Antalya Botoks

Botoks Nedir? Ne İçin Yapılır?

Yıllar ilerledikçe ağırlığın ve bitkinliğin yüzümüze yansıdığı gerçeği, çizgilerimizin görünmesi ve ortaya çıkması ile belli olur. Bu süreç de aynaya baktığımız her an, yüzümüzün eski görüntüsünü kaybedişimiz bizde doğal bir stres yaratacaktır. Hayatın etkilerini azaltmak ve yaşam döngümüzde daha güzel görünmek için, çağımızın uygulaması Botoks bize yardımcı olacaktır.

Botoks işlemiyle kırışıklık ve derideki çizgiler yok edilir. Botoks uygulaması sayesinde, hatların eski görüntüsü tekrar elde edilecektir. Etki süresi kişiden kişiye değişen botoks işlemi, uygulanan bölgenin durumunda değişiklik yapmaktadır. Hamilelik sürecinde olan ve emziren anneler hariç isteyen herkes botoks işlemini gerçekleştirebilir.

Botoks İşlemi Nasıl Yapılır?

 Botoks işlemi uzman bir klinik eşliğinde gerçekleştirilmelidir. Alnında uzman hekimlerin yapacağı işlemler gelen hastalar için, daha sağlıklı sonuçlar verecektir. Botoks işleminde, alın çizgileri, boyun ve dudak kenarındaki ince çizgiler için yapılır. Uygulaması çok basittir. Genelde işlemler en fazla 15 dakika sürebilir. İşlem bittiğinde herhangi bir acı hissetmezsiniz. İşlem sonrası normal hayata dönülebilir. Fakat işlemden sonra, doktorun tavsiye edeceği alanlara gidilmemesi gerekir. Havuz, sauna gibi alanlara belli zaman limitinden sonra gidilmesi gereklidir. Etki süresinin herkese göre değişeceği botoks işlemi, 4 ila 6 ay arasında kalıcılığını korumaktadır.

Yüzde oluşan kaz ayakları, göz çevresi çizgileri, alın, kaş arası çizgileri, ağız çevresindeki oluşmuş kırışıklıklar, boyunda oluşan çizgiler gibi yüzün ve boyun bölgesinde oluşan çizgilerin giderilmesini sağlar. Botoks tedavisi çok ince uçlu bir iğne ile kırışıklık olan bölgeye yapılır. İşlem sırasında hafif yanma ve acı hissedilebilir. Fakat asla ağrılı bir işlem değildir. İşlem yapıldıktan sonra botokslu bölge ovuşturulmamalıdır.

Botoks Tedavileri  

Botoks sadece yüz ve boyun bölgesi alanları ile sınırlı kalmamaktadır. El ve ayak, koltukaltı gibi aşırı terlemenin yarattığı olumsuz etkiler botoks tedavisi düzenlenebilir. Baby Botoks işlemi ve minimal botoks işlem uygulamaları yapılarak profesyonel ve doğal bir görünüm elde edilmiş olunur.

Botoks işlemi sadece kadınlar için değil, erkeklere de yapılabilen bir işlemdir. Son günlerde gittikçe, önemi artan işleminin ismi erkekler için Brotoks dur. Botoks un bir başka özelliği ise, diş gıcırdatma tedavisinde olumlu etkileri ile gittikçe herkes tarafından kullanılmasıdır. Botoks tedavileri için kurumumuzdan hizmet alabilirsiniz.

Whatsapp